קורס הכנה לבחינת התיווך במקרקעין על פי משרד המשפטים

בשנים האחרונות בעקבות התמסדות מקצוע התיווך בנדל”ן בישראל, ניתן לפתח קריירה בתחום הנדל”ן הכולל שיווק ומכירת בבתים בעיקר מיד שנייה ולהתפרנס בכבוד.
ההשקעה הנדרשת קטנה יחסית לסכומי העסקות בהם מעורבים המתווכים כאשר עם קבלת רישיון תיווך ישנה יכולת להתפרנס כאשר, ההכנסה הצפויה היא של אחוז עד שני אחוז ממחיר המכירה! בניכוי הוצאות שוטפות.

למי זה מתאים? לכל מי שרוצה להיכנס לעולם של אתגרים של יכולת השתכרות גבוהה לאנשי מכירות לבעלי יכולת ביחסי אנוש ובעיקר למי שרוצה לשנות את גורלו, למי שנמאס לו להרוויח כמו כולם.

כמו כן העבודה בתחום זה מתאימה מאוד:
– לאימהות וגם לחד הוריות, לפורשים ממעגל העבודה או למחפשים משכורת שנייה,
– למי שיש לו מספר אילוצי זמן ורוצה לתמרן עבודתו עם לוח זמנים לחוץ,
– למי שרוצה להביא עצמו לידי ביטוי בעסקים מכניסים עם סיכון ידוע ומוגבל בהיקפו בגלל סף כניסה נמוך להשקעה הנדרשת ועם סיכוי טוב להצליח שכמעט כולו תלוי בכישורים האישיים ויכולת השכנוע.

הדרישות החוקיות
על פי חוק המתווכים חייב כל עוסק/ת בתחום תיווך הנדל”ן, לקבל רישיון ממשרד המשפטים, הרישיון ניתן למי שעובר בחינה שנערכת ע”י משרד המשפטים, ארבע פעמים בשנה.

Kaftor silibus

מבנה הלימודים
הקורס מונה 7 מפגשים, אחת לשבוע מפגש מסלול ערב בשעות 19:00-21:00. כמו כן יש גם מסלול בוקר המונה 4 מפגשים משעה 9.00 ועד 15.00.
את הקורסים מנחים מספר עורכי דין מהשורה הראשונה באזורים: ירושלים, חיפה, באר שבע, השרון ותל אביב.

הנחיות למבחן ותעודת מתווך

בסיום הקורס התלמידים ניגשים למבחן של משרד המשפטים לצורך קבלת רישיון תיווך מורשה. המבחן נערך 4 פעמים בשנה.

הרשמה
יש להירשם למבחן ע”י רישום באתר  האינטרנט של רשם המתווכים, כאשר בזמן ההרשמה יש לשלם אגרת מבחן ע”ס כ- 500  ש”ח. לאחר ההרשמה תשלח למשלם הזמנה לבחינה לכתובת שצוינה בעת התשלום. בהזמנה יצוינו הפרטים הבאים: מקום הבחינה, מועד הבחינה, שעת הבחינה ומספר השולחן בו יבחן. חשוב לזכור מספר נבחן.

Kaftor bhina

הבחינה
הבחינה הינה בכתב הכוללת 25 שאלות בשיטה אמריקאית, כאשר משך הבחינה הוא שעה וחצי. אל הבחינה נכנסים עם חוברת דיני מקרקעין חלק ראשון שמקבלים במקום.
רשם המתווכים שולח הודעה תוך 30 ימים לנבחן על תוצאות הבחינה. על מנת לעבור את הבחינה יספיקו 60 נקודות הינו הצלחה ב-15 שאלות של המבחן.

מחיר הקורס וסימולטור 700 ₪